Osamnaeste Mediteranske igre održale su se sa godinu dana zakašnjenja u Taragoni, a razlozi za odlaganje su bili političke i finansijke prirode.
Taragona je glavni grad istoimene pokrajne u Kataloniji, čije je rimsko nalazište Tarako Unesko proglasio svetskom baštinom.
Ovom prilikom Igre su se vratile treći put u Španiju. Prvi put su bile u Barseloni 1955, a drugi put u Almeriji 2005. godine.
Mediteranske igre je svečano otvorio kralj Španije Filip VI. Ukupno 26 zemalja se takmičilo u 33 sportova. Među debitantima je bila Portugalija.
Maskota Igara je bio Tarakus čiji je zaštitni znak rimski šlem koji svojom bojom asocira na mediteranske vode, dok se na njegovom vrhu nalazi zastava Taragone.
Srbija je osvojila 32 medalje od kojih je ukupno bilo 12 zlatnih, 11 srebrnih i 9 bronzanih. Po broju osvojenih medalja Srbija se nalazi na sedmom mestu nacija.
Sportisti koji su osvojili medalje:
Boks:Trifun Dašić, Dušan Janjić
Džudo: Žarko Ćulum, Nemanja Majdov, Milica Nikolić
Kajak: Milica Starović, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov, Ervin Holpert
Karate: Jelena Milivojčević, Slobodan Bitević
Plivanje: Velimir Stjepanović, Ivan Lenđer, Uroš Nikolić, Velimir Stjepanović, Andrej Barna, Anja Crevar, Čaba Silađi, Aleksa Bobar,
Rvanje: Davor Štefanek, Mihail Kadžaja, Vladimir Stankić, Stevan Micić
Streljaštvo: Andrea Arsović, Damir Mikec, Milutin Stefanović, Zorana Arunović
Tekvondo: Ana Bajić, Vanja Stanković, Miloš Gladović
Vaterpolo: Gojko Pijetlović; Branislav Mitrović, Dušan Mandić, Viktor Rašović, Sava Ranđelović, Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Nemanja Ubović, Milan Aleksić, Nikola Jakšić, Filip Filipović, Strahinja Rašović, Stefan Mitrović
Kajak: Marko Marjanović