Zemalja: 30
Učesnika: 665 (521 M, 144 Ž)
Sportova: 6
Disciplina: 27

I Igre su se 1960. preselile iz Evrope posle 28 godina. Domaćin je bila Kalifornija, oblast Skvo Veli, poznata po skijaškim terenima, a prvi put je izgrađeno olimpijsko selo za smeštaj sportista. Igre je otvorio Ričard Nikson, a ceremoniju otvaranja u zatvaranja Igara režirao je proslavljeni Volt Dizni. Takmičenja su održana u komplikovanim uslovima. Veliku količinu snega zalila je kiša pred sam početak, pa je američka vojska dovlačila sneg sa okolnih planina. S obzirom na hladni rat koji je bio u usponu hokejaški turnir izazvao je najviše interesovanja. Program je proširen bijatlonom i brzim klizanjem za žene, dok je bob izostavljen zbog nedostatka sredstava za izgradnju bob staze.
Amerikanci su uspeli da iznenade i Sovjete i komšije Kanađane i u to vreme sjajni tim Čehoslovačke i osvoje zlatnu medalju. Hokejaši su igrali u Blit Areni, građenoj za ovo takmičenje, kapaciteta 8.500 mesta. Sovjetski brzi klizači Jevgenij Grišin i Lidija Skoblikova osvojili su po dve zlatne medalje, a najuspešniji je bio finski trkač Veiko Hakulinen sa tri odličja. Reprezentativci Sovjetskog Saveza osvojili su čak 21 medalju, znatno više od Amerikanaca koji su završili sa deset medalja i Nemaca i Finaca sa po osam.
Na Igrama u Skvo Veliju Jugoslavija nije imala nijednog predstavnika.